EgyptAir   /   O nás

O nás

Vlajkový dopravce Egypta, letecká společnost EgyptAir byla založena v roce 1932. EgyptAir je leteckou společností s dlouhou historií. V minulosti působila pod různými názvy. První let se uskutečnil v roce 1933 na lince z Káhiry do Alexandrie. Během 2. světové války převzala aerolinie egyptská vláda a přejmenovala společnost na Misr Airlines. Pod dnešním jménem aerolinie působí až od roku 1971.

V současné době je společnost druhým největším leteckým dopravcem v Africe a členem nejsilnější letecké aliance Star Alliance. Více informací o Star Alliance najdete na www.staralliance.com

Na svých pravidelných linkách nabízí denní odlety z Prahy, Vídně, Budapešti, Mnichova, Frankfurtu a Berlína do 76 destinací v Africe, Asii, na Blízkém a Středním Východě i v Severní Americe.Domovským letištěm je Cairo International Airport, odkud společnost obsluhuje kromě jiných egyptských měst i turistická letoviska. Letenky Hurghada, Sharm El Sheikh či Marsa Alam. Oficiální stránky káhirského letiště najdete na www.cairo-airport.com


EgyptAir disponuje mladou a moderní flotilou čítající 58 letadel typu Airbus, Boeing a Embraer. Letouny Airbus a Boeing jsou nasazeny převážně na střední a dálkové lety, Embraer operuje na krátkých vnitrostátních letech.

 

1/7
 
EgyptAir EgyptAir EgyptAir EgyptAir EgyptAir EgyptAir EgyptAir
Nabídky 2023
Business Třída - odlety z Vídně
 
Všechny ceny s odletem z Vídně v business třídě jsou uvedené v Kč od ke dni 11.03.2022. Počet míst je omezen. Změna vyhrazena. Lety z Vídně do Káhiry mohou být pouze v Comfort třídě, podle typu operujícího letadla - Airbus A220-300 (Comfort Class), Boeing 737 (Business Class).
Nabídka první třída
Cairo
24,4°C
zataženo
Business třída
Nabídka ekonomická třída
Novinky
Z Vídně nebo Budapešti přímou linkou do Káhiry až 5 x týdně.
EgyptAir